Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Son Haberler:

latest

TEKNOFEST 2024’te heyecan verici yeni bir yarışma!

TEKNOFEST 2024 teknoloji yarışmalarına başvurular devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda teknoloji yarışmalarında kıyasıya mücadele edec...

TEKNOFEST 2024’te Heyecan Verici Yeni Bir Yarışma!

TEKNOFEST 2024 teknoloji yarışmalarına başvurular devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda teknoloji yarışmalarında kıyasıya mücadele edecek olan gençler yeni bir yarışma ile tanışacak. Hava Savunma Sistemleri Yarışması Teknofest’te yerini aldı.    

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji yarışmaları için başvurular devam ederken her yıl bir önceki yıla göre de daha fazla yarışma kategorisi açılıyor. Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları olan TEKNOFEST teknoloji yarışmalarına yeni eklenen Hava Savunma Sistemleri Yarışması da bu yıl ilk kez başvuru alacak. 

Aselsan’ın yürütücülüğünde düzenlenen Hava Savunma Sistemleri Yarışması kapsamında savunma sistemlerinin yeterli donanım ve kabiliyetlere sahip olması, askeri uygulamalarda ülke güvenliğini sağlamak için takımlara verilen senaryolara ilişkin görevleri başarı ile gerçekleştirecek hava savunma sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi hedefleniyor. Ülke çapında geniş bir tabana yayılarak özgün, yerli ve yetenekli sistemlerin geliştirilmesini amaçlayan yarışmada tek kategori bulunuyor. 

Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu için önemli bir yere sahip yarışmaya, Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören yükseköğretim (ön lisans, lisans ve lisansüstü) öğrencileri en az 3 en fazla 15 kişilik takımlar haline katılabiliyor.  

Hava Savunma Sistemleri Yarışması’nda dereceye giren takımlardan birinciliği elde edenlere 150 bin TL, ikinciliği kazanan takıma 120 bin TL ve üçüncü olan ekibe ise 100 bin TL ödül verilecek. 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ana yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenlenen TEKNOFEST coşkusunu Türkiye’nin dört bir yanına taşımaya devam edecek. Ayakları yere basmayan tek festival TEKNOFEST’te yarışmalara katılmak için başvurular www.teknofest.org web sitesi üzerinden 20 Şubat tarihine kadar yapılabiliyor. 

TEKNOFEST 2024’te Heyecan Verici Yeni Bir Yarışma!

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları 2024


TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji yarışmaları “TEKNOFEST ile Gelecek Sensin” mottosuyla prestijli yarışmalarda yüksek performans sergileyecek teknoloji tutkunlarına 30 milyon TL ödül ve 55 milyon TL’nin üzerinde malzeme desteği sağlıyor. Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları olan TEKNOFEST teknoloji yarışmaları bu yıl 46 ana kategori, 117 alt kategoride düzenleniyor. 

TEKNOFEST 2024 kapsamında Kablosuz Haberleşme, Blok Zincir, Hava Savunma Sistemleri, Finansal Teknolojiler, İnsansız Deniz Aracı, Akıllı Wi-Fi Kapsama ve TEKNOFEST Robolig Yarışmaları ise bu yıl ilk defa başvuruya açılıyor.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ana yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2024’te Adana’da gerçekleştirilecek. TEKNOFEST 2024 teknoloji yarışmaları için son başvuru tarihi 20 Şubat 2024.

*Sosyal sorumluluk projesi*

Hiç yorum yok

Sizlerden yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..

Önizleme
Reklam Tanıtım | Back Link | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji | Ekonomi | Dünya | Medya |