Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Son Haberler:

latest

150’nci yılını kutluyor… “Şampiyonların Fabrikası” kapılarını açtı

Lastik devi Pirelli’nin 150. yıl kutlamaları kapsamında, Pirelli Türkiye yetkilileri Kocaeli Fabrikası’nda gazetecilerle buluştu. Markanın g...

150’nci yılını kutluyor…“Şampiyonların Fabrikası” kapılarını açtı

Lastik devi Pirelli’nin 150. yıl kutlamaları kapsamında, Pirelli Türkiye yetkilileri Kocaeli Fabrikası’nda gazetecilerle buluştu. Markanın geçmişten günümüze endüstri, kültür, gelenek, teknoloji ve tutkuyla dolu bir tarihi temsil eden dönüşümünün aktarıldığı buluşmada, basın mensupları Pirelli Türkiye’nin yenilikçi teknolojilerini ve motor sporlarında eşsiz başarılar da kazandıran ürünlerini keşfetme şansı buldular.

Pirelli Türkiye’nin Kocaeli Fabrikası’nda düzenlenen basın buluşmasında, medya mensupları ve Pirelli Türkiye yetkilileri bir araya geldiler. Pirelli’nin 150 yıllık köklü tarihinin aktarıldığı etkinlikte markanın sektördeki liderliği ve motor sporları dünyasındaki önemi vurgulandı. 

Castrol Ford Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı ve Avrupa ve Balkan Kupası gençler şampiyonluğu bulunan Türkiye’nin en yetenekli genç pilotlarından Ali Türkkan ile tanışan basın mensupları, Pirelli Türkiye CEO’su Gian Paolo Gatti Comini ve Pirelli Türkiye Motor Sporları Fabrika Müdürü Atilla Gidergi’den Pirelli’nin global yolculuğu ve Türkiye’deki liderliği hakkında bilgi aldılar. Türkiye Ralli Şampiyonu Serdar Bostancı ise Pirelli Kocaeli fabrikasının hem kendi spor hayatında hem de Türk motor sporlarındaki yerini anlattı.  

Gatti Comini: “Pirelli Türkiye, lastik sektöründe trendlerin yaratıcısı olmaya devam edecek”

İzmit fabrikası motor sporları showroom’undaki sunumunda Gatti Comini, Pirelli’nin 150 yıllık tarihinde geliştirdiği teknolojiler ve sunduğu ürünler sayesinde geçmişten beri öncü bir vizyona sahip olduğunu aktardı. Gatti Comini, “150 yıl önce Milano’da kurulan şirketimiz, bugün 12 ülkedeki 19 fabrikasında teknoloji ve inovasyona yatırım yapmayı sürdürüyor. Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 sayesinde ortaya çıkan yeni üretim modelleriyle sürdürülebilirlik bakış açısını ortaklaştıran Pirelli, motor sporlarındaki deneyimini ve bilgi birikimini otomobil lastiklerine aktararak en sofistike müşterilerin kendilerine özgü ihtiyaçlarını karşılıyor. Bugüne kadar farklı üreticilerle iş birliği yürüterek geliştirdiği terzi işi yaklaşım sayesinde premium otomobil üreticilerinin gözbebeği konumunda yer alıyor.“ ifadelerini kullandı. 

1872 yılında kurulan Pirelli’nin, kısa sürede çığır açan teknolojileri, üst segment ürünlerdeki başarısı ve İtalyan kökenlerinden ilham alan inovasyon tutkusu ile küresel bir markaya dönüştüğünü belirten Gatti Comini, “Pirelli Türkiye, Pirelli Grubu’nda ayrıcalıklı bir yere sahip. Biz her zaman üretim gücümüz ve Türkiye’de ürettiğimiz ürünlerle lastik sektöründe trendlerin yaratıcısı olmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin potansiyeline güveniyoruz ve Türkiye ile büyümeye devam edeceğiz. Yeni nesil araçlara yönelik sunduğumuz ürünlerle pistlerde ve yollarda olmayı sürdürürken gelecekte de güvenliği, verimliliği, dayanıklılığı ve sürdürülebilirliği pusulamız yapacağız.” dedi. 

Gidergi: “Motor sporlarında global başarıların ev sahibiyiz”

Pirelli’nin motor sporlarına 115 yıldır tutkuyla bağlı olduğunu belirten Gidergi ise, Dünya Ralli Şampiyonası (WRC), GrandAm, Ferrari Challenge, Porsche Cup ve Blancpain GT serisi gibi dünyanın en prestijli yarışlarında Pirelli’nin dünyaca ünlü pilotlar tarafından tercih edildiğini anlattı. 

Gidergi “Türkiye’deki ilk lastik üretim tesisi olan Pirelli İzmit Fabrikası, 2007’den bu yana motor sporları için 400’ün üzerinde farklı türde yarış lastiği üretiyor. Bugün bir araya geldiğimiz “Şampiyonların Fabrikası” olarak da anılan üretim tesislerimiz, 60 yılı aşkın geçmişi ve dünyanın en prestijli yarışlarında bizi gururlandıran teknolojileriyle öne çıkıyor. Çalışma arkadaşlarımızın değerli emekleriyle ürettiği lastiklerimiz sayesinde, Pirelli’nin motor sporlarında elde ettiği global başarıların ev sahibiyiz. 5 kıtada 340’ın üzerinde şampiyonluk ve 2200’ün üzerinde otomobil ve motosiklet yarışına katkı sunduk. Bu desteğimizi gelecekte üreteceğimiz yeni teknolojilere sahip ürünlerle de sürdüreceğiz.” dedi. 

Bostancı: “Pirelli ile onlarca şampiyonluk tesadüf değil”

Pirelli markasının bugüne dek yarışlarda pilotlara her zaman güven verdiğini ve üstün performans sağladığını vurgulayan Castrol Ford Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Pirelli markasının bugüne dek hem kendi pilotluk kariyerimde hem de sonrasında takımımızın Türkiye ve Avrupa’da kazandığı şampiyonluklarda büyük bir payı var.” ifadelerini kullandı. 

Otomobil sporları gibi insanın ve aracın limitlerinin zorlandığı, mücadelenin üst seviyede olduğu bir ortamda en iyi lastiğe sahip olmanın bir şart olduğunu belirten Bostancı, “En iyi araca ve en iyi pilota sahip olsak dahi zeminle aramızdaki bağı kuran tek şey lastiklerimiz. Bu nedenle Pirelli ile 40 yılı aşkın iş birliğimiz sırasında kazandığımız onlarca şampiyonluk bir tesadüf değil.” dedi.

150’nci yılını kutluyor…“Şampiyonların Fabrikası” kapılarını açtı

Pirelli Türkiye yetkililerinin sunumlarının ardından basın mensupları İzmit Fabrikası’nı gezerek Pirelli’nin üstün teknolojilerini ve üretim olanaklarını yerinde görme fırsatı buldular. 

“Şampiyonların fabrikası” Pirelli’nin motor sporlarının kalbinde yer alıyor

İzmit’teki “şampiyonların fabrikası”, Pirelli’nin Milano’daki ünlü araştırma ve geliştirme birimiyle birlikte İtalyan şirketinin motor sporları programında çok önemli bir rol oynuyor. Fabrikanın 36.000 m² büyüklüğündeki ek tesisinde 450’den fazla çalışan sadece yarış lastikleri üretiminde görev yapıyor. Son derece popüler Brazilian Stock Car serisinden China GT ve FIA GT World Cup in Macau gibi diğer Asya şampiyonalarına kadar farklı yarışların da dahil olduğu çeşitlilik içeren motor sporları gereksinimleriyle dünya çapında 1000’den fazla kişiden oluşan özel bir ekip ilgileniyor. Tıpkı İzmit’te görev yapan yetenekli genç mühendisler gibi… Çünkü Pirelli’nin hem yollardaki hem pistlerdeki başarısının asıl sırrı, çalışanlarının becerilerinde ve tutkusunda yatıyor.

*Sosyal sorumluluk projesi*

Hiç yorum yok

Sizlerden yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..

Önizleme
Reklam Tanıtım | Back Link | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji | Ekonomi | Dünya | Medya |