21 Temmuz 2020 Salı

Çin aşıya bir adım daha yaklaştı

Reklam
Çin aşıya bir adım daha yaklaştı

Çin’de çalışmaları yürütülen Covid-19 aşılarından birinin klinik deneylerinin ikinci aşamasında iyi sonuçlar alındığı açıklandı. 

Çinli bir araştırma ekibi tarafından hazırlanan ve İngiltere merkezli The Lancet dergisinde yayımlanan tezde, ekibin geliştirdiği Covid-19 aşısının klinik deneylerinin ikinci aşamasına başlandığı, elde edilen sonuçların söz konusu aşının güvenli olduğunu gösterdiği ve aşının insan vücudunda yeni tip koronavirüse karşı bağışıklık oluşmasını sağlayabileceği kaydedildi.
 
Tezde yer alan bilgilere göre, Çin’de yürütülen söz konusu klinik deneylerin ikinci aşamasına 55 yaşın üstündeki kişiler de dahil olmak üzere 500’ü aşkın gönüllü katıldı ve birinci aşamaya göre katılımcıların boyutu daha geniş tutuldu. Deneyler, aşının insan vücudunda yeni tip koronavirüse karşı bağışıklık oluşturmasını ve güvenli olup olmadığının belirlenmesini amaçlıyor. Deneylerin sonuçları, aşının adı geçen iki konuda da iyi sonuçlar verdiğini gösteriyor.
 
The Lancet dergisi tarafından verilen bilgiye göre, dünya genelinde halihazırda yaklaşık 250 çeşit Covid-19 aşısı geliştiriliyor ve bunlardan en az 17’si klinik deney aşamasında bulunuyor.

Tezde bahsi geçen klinik deneyler, Çin Askeri Bilimler Enstitüsü’nden akademisyen Chen Wei ve Jiangsu Eyaleti Hastalıkları Kontrol Merkezi'nden Prof. Zhu Fengcai’nin başkanlığında yürütülüyor.

*Haber yayınlatmanın en ucuz yöntemi için tıklayın!
Önizle
Sosyal Sorumluluk

SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Sizlerden yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..