22 Ağustos 2017 Salı

Libya'ya Nasıl Gidilir?

Reklam

Afrika kıtasının kuzeyinde yer alan bir ülke olan Libya'nn nüfusu yaklaşık olarak 7 milyon civarındadır. Kuzey kısmında Akdeniz, güney kısmında Nijerya, doğu kısmında Mısır ve batı kısmında Cezayir ve Tunus gibi ülkelerle komşu olan Libya'nın coğrafi olarak bakıldığı zaman dünyanın en büyük 17. ülkesi olduğu görülmektedir. Afrika kıtasında yer aldığı için diğer ülkeler gibi çöl iklimine sahip olan bir ülkedir ve petrol yataklarının yer almasından dolayı da kıtadaki zengin devletler arasında yer almaktadır.

Libya Kısa Tarihi

Yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda ilk tarihinin M.Ö 400'lü yıllara dayandığı görülen ülkede ilk olarak Berberi adı verilen bir topluluğun yaşadığı görülmekte. Berberiler bu ülkeye o zamanlar "Lebu" adını vermiş daha sonrada Yunanca da bu isim "Libya" olarak değiştirilmiş ve günümüze kadar bu isimle gelmiştir. Romalılardan Bizanslılara kadar pek çok ülkenin istilası içerisinde kalan bu sınırlar pek çok halkın kendi etnik özelliklerini de barındırmaktadır. Çoğu uluslarla bu yollardan irtibat kurmuş olan insanların bulunduğu ülke de hala İtalyanca, İngilizce, Arapça ve Berberice dilleri konuşulmaktadır.

Libya Etnik ve Coğrafi Yapısı

Libya ülkesinin genel nüfusunu Araplar oluşturmaktadır. Arapların çoğunluğu da Müslümanlardan oluşmaktadır. Hala varlığını sürdüren Berberiler de bu ülkede varlıklarını sürdürmeye azınlık olarak da olsa devam ettirmektedir. Libya ülkesinin coğrafi şartlarının genellikle çöl olmasından dolayı özellikle yaz aylarında görülen kuralık sebebiyle ziyaret ve gezi amaçlı gidecek olan kişilerin gidiş zamanını kış dönemine getirmeleri daha akıllıca bir tercih olacaktır.

Libya'ya Nasıl Gidilir?

Libya'ya gezi amacıyla gitmek isteyen kişilerin Türkiye üzerinden yapacakları seyahat Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden ya da Atatürk Havalimanı üzerinden direk uçuşlarla gerçekleştirilebilmektedir. Uçuş seçenekleri arasında direk başkent Trablus'a iniş yapılabileceği gibi Bingazi, Misurata ve Sebha kentlerine de iniş seçenekleri bulunmaktadır. Özellikle Sahra çöllerini gezecek olan kişiler adına önce Sebha havalimanına iniş yapmaları gerekir. Libya ülkesinin vizesi 90 günün aşılmaması kaydıyla Türkiye'den gidecek olan kişiler için vizeden muaf tutulmaları esasına dayanmaktadır. Yalnızca pasaport yeterlidir.

Plures Travel
Adres: İstanbul Dünya Ticaret Merkezi - EGS Business Park Blokları No: 9 Yeşilköy - Bakırköy İstanbul / Türkiye
T// +90 212 465 33 32
F// +90 212 465 83 36
https://www.plurestravel.com.tr/libya-ucak-bileti


SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Haber ve yazılarımız hakkında yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..