11 Nisan 2020 Cumartesi

Okan İlker Demirel ile Covid-19’un oyun dünyasına etkileri üzerine

Reklam
FotografBigBossLayf kurucularından biri olan, Okan İlker Demirel ile Covid-19’un oyun dünyasına nasıl etki yarattığını konuştuk!

Okan Bey Merhaba, hoşgeldiniz. Biraz sizi tanıyabilir miyiz? Twitch’le nasıl tanıştınız?

Çocukluğumdan beri oyun merakım hep vardı. 2016 yılında bilgisayar oyunu oynarken tesadüfen Twitch ile tanışma fırsatım oldu. Kim bile bilirdi ki o günlerde keyifle izlediği yayıncılar ile birlikte yeni bir yapım şirketi kuracağımı…

Yakın zamanda gerçekleştirdiğiniz şirketin ilk projesi ile kaç kişiye ulaştınız?

Aslında bizim ilk amacımız güzel ve örnek bir proje oluşturmaktı.

Verdiğimizin emeğin karşılığını anlık olarak 75 bin izleyicimizle alarak,Türkiye rekorunu kırmayı başardık.

Korona salgının ortaya çıkması ile işletmeler ve hükümetler daha ciddi önlemler almaya başladı. Bunlara; sokağa çıkma yasakları da dahil, Twitch dünyasına nasıl bir etki yarattı bize biraz açıklayabilir misiniz?

Maalesef korona salgını tüm hayatımızı etkiledi. Bir an önce bu süreci atlatmamızı temenni ediyoruz. Çağımızın getirdiği dijitalleşme ile son 2-3 yıldır güzel gelişmeler alıyorduk, ama bu süreçtede dünyasında olumlu ve olumsuz yönde etkilerini olduğunu söyleyebilirim. Dijital streaming servislerine baktığımızda kullanımında % 9,07 oranında arttığını görüyoruz.

Peki Okan Bey, oyun süreçlerinde, geçirilen ciddi bir zamanlardan bahsediliyor. Bu süreçte nasıl etkisi oldu. e-spor oyunlarında ne kadar süre harcanıyor?

Kesinlikle ciddiye alınıcak zamanlar veriliyor. Canlı yayınların izlenme istatistiklerine göre,
League of Legends 1,364,834 saat oynanarak ilk sırada, CS, Call of Duty, Modern Warfare, PUBG ve Teamfight Tactics, Fifa 20, izlendiğini belirtebilirim.

*Tanıtım yapmanın en ucuz yöntemi için tıklayın!
loading...
Önizleme
Sosyal Sorumluluk

SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Sizlerden yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..