Page Nav

HIDE

Grid Style

GRID_STYLE

SON HABERLER:

latest

Öpüşmenin bedeli 1470 Lira!

Dizi yapımcıları çekim için İstanbul'da en fazla ücreti Beyoğlu'nda ödüyor... İstiklal Caddesi'nde gündüz çekim yapmanın bedel...

Dizi yapımcıları çekim için İstanbul'da en fazla ücreti Beyoğlu'nda ödüyor...

İstiklal Caddesi'nde gündüz çekim yapmanın bedeli 1.470, gece tarifesi ise 1.965 lira!

Dizi yapımcıları çekim için İstanbul'da en fazla ücreti Beyoğlu'nda ödüyor.Sabah2ın haberine göre, İstiklal Caddesi'nde gündüz çekim yapmanın bedeli 1.470, gece tarifesi ise 1.965 lira!

FATİH EN PAHALI İKİNCİ İLÇE
İstanbul'da çekim için sadece valilikten izin almak yetmiyor, belediyelere de ücret ödeniyor. Beyoğlu, çekim için günlük 13.200 lira ile en pahalı ilçe. Fatih 12.000 lira istiyor, Eyüp Belediyesi para almıyor.

TARİHİ KÖŞKLER EN ÜST SIRADA
Büyükşehir Belediyesi'nin fiyat tarifesinin en pahalı kalemini köşkler oluşturuyor: Yıldız, Malta Köşkü ve Çubuklu Hıdiv Kasrı gibi sosyal tesisler için istenen rakam gündüz 1.850, gece 2.425 lira...

PARKTA 1.210, SURDA 735 LİRA
Dış mekan çekimlerinin vazgeçilmezi konumundaki park ve sahillerin ücretleri de oldukça pahalı. Bebek, Yıldız gibi önemli parklarda fiyat 1.210, surlar, sahiller ve zindanlarda ise çekim bedeli 735 lira...

YALI KİRALARI AYLIK 15 BİN LİRA
Belediyenin yetki alanı dışındaki çekim alanları da el yakıyor. İstanbul'un en pahalı özel mülkleri Boğaz'daki tarihi yalılar. Bu yalılar, dizilere aylık 15-20 bin liraya bazen de 100 bin liraya kiralanıyor.
Televizyon dizileri sadece yapımcılarına ve oyuncularına değil belediyelere de para kazandırıyor. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri, yetki ve sorumluluk alanına giren yerlerde yapılan çekimler için ücret tarifesi uyguluyor. Tarife sistemi, gece ve gündüz olarak iki şekilde işliyor. Peki hangi mekan, ne kadara kiralanıyor? İşte tarife sisteminin detayları...

Beyoğlu Belediyesi'nde tarife saati 550 liradan başlıyor. İşin büyüklüğüne göre anlaşma yapılıyor. Sezonluk anlaşmanın fiyatı 25 bin lira. Şu anda Beyoğlu Belediyesi'ne 'Ezel', 'Küçük Sırlar' ve 'Kavak Yelleri' dizileri ücret ödüyor.

BEŞİKTAŞ'TA ÜÇ BİN LİRA
Arnavutköy, Bebek, Ortaköy, Kuruçeşme gibi gözde semtleri sınırları içinde barındıran Beşiktaş'ta çekim yapmanın günlük ücreti 3 bin lira.

Emirgan, Yeniköy, Sarıyer sahilindeki çekimler için haftalık bin 100 lira ödeniyor. Sarıyer'de en son 'Canım Ailem' ile 'Aşk-ı Memnu' çekilmişti.

EN GÖZÜ TOK EYÜP BELEDİYESİ
Eyüp Belediyesi çekimlerden hiçbir ücret almıyor. Teleferik, Haliç Köprüsü'nün altı ve Ensar Konağı gibi mekanlarda ücret tarifesi uygulamıyor.

BAĞDAT VE İSTİKLAL EL YAKIYOR
'Ezel' dizisinde Eyşan ve Ezel'in öpüşme sahnesinin de çekildiği İstiklal Caddesi'nde ve Bağdat Caddesi'nde çekim yapmanın saatlik ücreti gündüz bin 470 lira, gece bin 965 lira.
Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan; Bebek Parkı, Emirgan Korusu, Beykoz Korusu, Yıldız Parkı, Maçka Parkı ve Taksim Parkı'nda çekim yapmak için gündüz 1.210 lira, gece 1.470 lira ödeniyor.

EN PAHALILARI KÖŞKLER
Hidiv Kasrı, Yıldız Köşkü, Malta Köşkü, Çadır Köşkü ile Emirgan Korusu'ndaki Beyaz, Sarı ve Pembe Köşk gibi yerler Büyükşehir Belediyesi'ne en çok katkı sağlayan mekanlar.
Buralarda gündüz çekim yapmak isteyenler bin 850 lira öderken, gece çekimleri için ise 2 bin 425 lira alınıyor.

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!

Hiç yorum yok

Sizlerden yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..

Önizleme
Gündem | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji | Ekonomi | Dünya | Medya |
Önizleme