1 Temmuz 2020 Çarşamba

Sıkı önlemler işe yaradı, Çin’de Covid-19 vaka sayısı 3’e düştü

Reklam
Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, son 24 saatte ülkede üç yeni vaka tespit edildiğini ve vakaların hepsinin yerel taşıyıcıdan enfekte hastalar olduğunu açıkladı. 

Komisyonun açıklamasında, son 24 saatte ülkede tespit edilen 3 vakanın hepsinin yerel taşıyıcıdan enfekte hastalar olduğu kaydedildi. Açıklamada, ülkede hiçbir can kaybı yaşanmadığı ve Shanghai’de 2 yurt dışı kaynaklı şüpheli vakanın bulunduğu ifade edildi.

Öte yandan, Çin’in ana kesiminde yedisinin durumu ağır olmak üzere 421 hastanın tedavisi sürüyor. Tedavilerinin ardından taburcu edilen kişi sayısı 78 bin 479’a yükselirken, toplam can kaybı 4 bin 634 olarak kayda geçti. Çin’de tespit edilen toplam vaka sayısı 83 bin 534’e ulaştı. Ayrıca 8 şüpheli vaka hâlâ tıbbi gözetim altında tutuluyor.

Diğer yandan, Çin’in ana kesiminde dün üç asemptomatik vaka daha tespit edildi ve 100 asemptomatik vaka hâlâ tıbbi müşahede altında. Hong Kong ve Makao Özel İdari Bölgeleri ile Taiwan bölgesinde de toplam vaka sayısı bin 698 oldu.

*Haber yayınlatmanın en ucuz yöntemi için tıklayın!
Önizle
Sosyal Sorumluluk

SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Sizlerden yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..