25 Haziran 2020 Perşembe

Bu restoranda yemekleri de servisi de robotlar yapıyor

Reklam
Bu restoranda yemekleri de servisi de robotlar yapıyor


Çin’in Guangdong eyaletinin bir kenti olan Shunde’de, County Garden’in yan kuruluşu Qianxi Group tarafından kurulan ilk “robot restoran kompleksi” açıldı. 

En son ve en ileri teknolojik olanaklarla donanmış restoranda Çin yemekleri, sıcak çorbalar ve fastfood olmak üzere ayrı bölümler bulunuyor. Çok sayıda yemek çeşidi sunan restoranda müşterilere servis süresi ise yaklaşık 20 saniye…
 
2 bin metrekarelik modern restoran alanında 20 adet birbirinden bağımsız robot değişik mutfak türlerinde (Çin mutfağı, pirinç, makarna vb) yemekleri kendileri için biçilmiş görevleri yerine getirerek pişirip hazır ediyor. Yaklaşık 600 müşteriyi konuk edebilecek büyüklüğe sahip olan restoranın mönüsünde yer alan 200 çeşit, 20 saniye içinde servis edilebiliyor.
 
Öte yandan salgın döneminde robotlarca işletilen restoranlar, genel olarak insandan insana teması minimuma indirgiyor. O nedenle bu tür restoranların, hem içinde bulunulan süreçte hem de gelecekte rağbet görecek bir eğilime denk düştüğü düşünülüyor.   

Bu restoranda yemekleri de servisi de robotlar yapıyor


*Haber yayınlatmanın en ucuz yöntemi için tıklayın!
Önizle
Sosyal Sorumluluk

SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Sizlerden yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..