Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Son Haberler:

latest

Evinizi hırsızlara karşı korumanız için alabileceğiniz 6 önlem

Yaz tatilleri, sorumluluklarınıza bir süre ara verip sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek için harika bir zamandır. Ancak hiçbir şey geri dö...

Yaz tatilleri, sorumluluklarınıza bir süre ara verip sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek için harika bir zamandır. Ancak hiçbir şey geri döndüğünüzde evinizin hırsızlar tarafından talan edildiğini görmek kadar can sıkıcı olamaz. 

Tatildeyken evinizi hırsızlara karşı korumanız için alabileceğiniz 6 önlemi paylaşıyoruz.

Uzun süredir beklediğiniz ve hak ettiğiniz huzuru yaşayacağınız yaz tatilleri, dönüşte siz yokken evinize hırsızın girdiğini fark ettiğiniz anda bir felakete dönüşebilir. Yüksek güvenli kilitleme sistemlerinde dünya lideri olan Mul-T-Lock®, evinizin güvenliğini sağlayarak huzurlu bir şekilde tatilinizi geçirebilmeniz için 6 tavsiyede bulunuyor.

1. İyi bilinen bir kilit markası kullanarak kilidi zorlanmış kapıları ortadan kaldırın. Çoğu hırsız kolay girişleri ya da evleri seçer. Eğer Mul-T-Lock® gibi kopyalanamayan anahtarlarıyla ve maymuncukla açılamayan kilitleriyle tanınan bir kilit seçerseniz, hırsızlar kapınızda bu kilidi gördüğünde evinize girmekten vazgeçerler.

2. Evden ayrılmadan önce tüm kapılarınızı, pencerelerinizi ve varsa garajınızı bir kezdeğil, birkaç kez kontrol edin. Yokluğunuzda evinizin tamamen kilitli olduğundan emin olun ve varsa garajınızı da kontrol etmeyi unutmayın. Bazı odalardaki perdeleri evde birisi varmış izlenimi vermek için biraz açık bırakabilirsiniz. Tamamen kapalı ve terk edilmiş gözüken evler hırsızların daha çok dikkatini çekecektir. Eğer garajınızda değerli eşyalarınızı barındırıyorsanız onları görülmesi zor, pencerelerden uzak kısımlarda saklamaya özen gösterin.

3. Evde olmadığınızı gösteren işaretleri saklayın. Hiçbir şey kapınızdaki mektuplar, boş paketler ve büyük çöp poşetleri kadar evde olmadığınızı belli etmez. Çöplerinizi atıp, market gibi sürekli paket teslim aldığınız yerlerin siparişlerini de iptal edebilirsiniz. Eğer çok posta alan biriyseniz güvendiğiniz bir komşunuza veya apartman görevlinize posta kutunuzun anahtarınızı vererek onları birkaç günde bir toplamasını isteyebilirsiniz.

4. Uzaktan erişim için bir akıllı kilit sistemi kullanın. İçinizin tamamen rahat etmesi için acil bir durumda evinizin güvenliğini sağlayabileceğiniz bir akıllı kilit sistemi kullanın. Akıllı telefon veya tablet gibi cihazlar aracılığıyla gerektiğinde uzaktan müdahale edebileceğiniz ya da başka kişiler için yetkilendirmeler tanımlayabileceğiniz bir sistemle sanki evdeymişsiniz gibi konut güvenliğinizi devam ettirebilirsiniz. Ayrıca siz tatildeyken belirli günlerde evinize girmesini istediğiniz kişilere Mul-T-Lock®’un ENTR® akıllı kilitleme çözümü ile sadece o günler için giriş yetkisi tanımlayabilirsiniz. ENTR® ileri kilitleme teknolojisine sahip erişim kontrolü sistemi ve yetkilendirme yönetimiyle bu konuda paha biçilmezdir.

5. Odalarınızdaki lambalarınızı zamanlayıcıyla çalıştırın. Evinizdeki birkaç odayı seçerek evinizi hedef alabilecek bir hırsızlık riskini azaltın. Zamanlayıcıya sahip lambalar kullanarak veya ek bir zamanlayıcı satın alarak evinizdeki bazı ışıkların özellikle bazı akşam veya gece saatlerinde açık olmasını sağlayın. Ayrıca evinizin girişinin etrafındaki, dışarıda bulunan ışıklarınızın da her akşam yanacak şekilde ayarlandığından emin olun. Eviniz ve çevresindeki aydınlık, istenmeyen ziyaretçileri uzakta tutacaktır.

6. Sosyal medyada tatilde olduğunuz hakkında çok paylaşımda bulunmayın ve evinizin lokasyonunu belirtmeyin. Tatile çıkacağımızı veya tatilde olduğumuzu Facebook, Instagram, Twitter gibi sitelerde yazı veya fotoğraflarda paylaşmayı hepimizi çok severiz ancak bu durum bir felakete yol açabilir. Seyahatinizin heyecanıyla yayınladığınız gönderilerinizle evinizin yakında boş olacağını da ima etmiş olduğunuz aklınıza gelmez ama bu gönderiler kötü niyetli kişilerin dikkatini çekebilir. Bu tip paylaşımlarda fazla bulunmamaya veya en azından evinizin nerede olduğuna dair bir bilgi vermemeye dikkat etmeniz geri döndüğünüzde evinizi hiç istemeyeceğiniz bir şekilde görmenizi engelleyecektir.

*Sosyal sorumluluk projesi*

Hiç yorum yok

Sizlerden yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..

Önizleme
Reklam-Tanıtım | Gündem | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji | Ekonomi | Dünya | Medya |
Önizleme