21 Kasım 2017 Salı

Müslüman ve Hıristiyan gencin imkânsız aşkı

AYLİN İŞCAN YENER'İN İDDİALI ROMANI: AHMET 

Aylin İşcan Yener’in ilk romanı Ahmet, Aralık 2017’de Siyah Kitap’tan çıkıyor. Sanat alanındaki çalışmalarıyla tanınan Yener, ilk romanı Ahmet’le edebiyatla olan ilişkisini okurluktan yazarlığa taşıyor.

Ahmet, kitabın ana karakterinin adını taşıyor ve I. Dünya Savaşı sırasında Rodop Dağları’nın eteklerinde birbirine gönül veren bir Müslüman ve Hıristiyan gencin o dönem için imkânsız aşkını ilmek ilmek işliyor. Okuyucuyu Balkan coğrafyasında dolaştıran roman aşkın, hayallerin ve yolculuğun peşinde kaderi sorguluyor. Akıcı üslubuyla bir solukta bitiveren ve sürpriz sonuyla şaşırtan Ahmet, çok katmanlı yapısıyla geniş bir okur kitlesine hitap ediyor.

Aylin İşcan Yener Kimdir?
1977 yılında İstanbul’da doğan Aylin İşcan Yener, Kültür Kolejini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesinde turizm eğitimi almıştır. Bir dönem Barselona’da öğrenim gören Yener, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir. Sanat alanındaki çalışmalarıyla tanınan Yener, evli ve üç çocuk annesidir.

Ahmet Arka Kapak Yazısı
Dünya I. Cihan Harbi’nin eşiğindeyken, Osmanlı savaştan savaşa koşmaktan nefes nefese kalmışken, Rodop Dağları’nın eteğinde bir kasabada biri Müslüman biri Hıristiyan iki genç birbirlerine sevdalandı. Her şeyi göze aldılar ve kendilerini yarınları meçhul bir kadere teslim ettiler. Onlardan doğan çocuklar ve onların çocukları… Hepsi üzerine düşen bedeli ödedi.

1913 yılında Selanik’te doğan, 1988’de İstanbul’da ölen Ahmet’in, 2016 yılında bambaşka bir insanın kaderinde dirilmesinin öyküsü bu… Sırrının efendisi muhteşem bir adamın, Ahmet’in öyküsü…

*Sevda KÖYÜSTÜ


SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Sizlerden yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..