19 Mart 2017 Pazar

Yeni Bir Başlangıç

Eşimin tayini Bursa’ya çıkınca bize de yol göründü. Uzun zamandır yaşadığımız Ankara’dan kalkıp hiç bilmediğimiz bir şehre yerleşmek hayatımıza yepyeni bir boyut getirecekti kuşkusuz. Yıllardır alışık olduğumuz çevreden, insanlardan, komşularımızdan, evimizden kopmak bizim için hiç kolay olmayacaktı elbette. Ayrılık acısı şimdiden ikimizin de yüreğine oturmuştu. Özellikle eşim buna sebep olduğu için kendini suçluyordu, hissediyordum.

Ancak bardağa bir de dolu tarafından bakmak gerekiyor. Birincisi Bursa gibi merkezi ve güzel bir şehre gideceğimiz için şanslıyız. İkincisi de bir işimiz olduğu için ne kadar şükretsek az. Bizim yerimizde olmak için can atan ne çok insan vardır kim bilir. Bu düşüncelerimi eşime açtığımda eşimin de yüzü aydınlandı. Sanki daha rahatlamıştı. Hemen yapmamız gerekenlere odaklandık. İlk iş, Ankara’daki evimizi satılığa çıkarıp Bursa’da kendimize yeni bir ev almalı ve yeni düzenimizi kurmalıydık.

Eşimin işi Bursa’nın Nilüfer ilçesinde olduğu için alacağımız evin de bu bölgede olması iyi olur, diye düşündüm. İnternetten Nilüfer ilçesi ile ilgili bilgi edinmeye başladım. Öğrendim ki Nilüfer Bursa’nın 3 büyük ilçesinden biri. Nilüfer Organize Sanayi Bölgesini, birçok iş merkezini ve Uludağ Üniversitesini de bünyesinde barındırıyor ve Bursa’nın % 80’ine istihdam sağlıyor. Son yıllarda toplu konut alanlarıyla büyük gelişme göstermiş, yeni yapılanmanın çok olduğu bir ilçe. Bu durum hoşuma gitti, demek ki ev bulmakta fazla zorlanmayacağız, dedim.

Şimdi sıra ev aramaya gelmişti. İlk karşıma çıkan emlak sitesi Zingat.com adresine tıklayıp Bursa Nilüfer’deki satılık daire fiyatlarını incelemeye başladım. Sitede aranılan emlak ile ilgili fiyat analizlerini, bölge raporunu ve bölge profili hakkında tüm bilgileri bulmak mümkün. Ankara’daki evimizin satışını da Zingat üzerinden yapmaya karar verdim. Satılacak ev ile alınacak evin fiyat dengesinin de evi beğenmek kadar önemli olduğu düşünülecek olursa, her iki işlemin de tek elden yürütülmesinde fayda vardı. Sonuç eşimin de benim de yüzümüzü güldürdü. Eski evimize alıcı bulmamızın hemen ardından tam istediğimiz yeni evimizi de bulduk. Artık yeni hayatımız başlıyor.

loading...

SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Sizlerden yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..