23 Şubat 2018 Cuma

Kutsanmış tohum: Çörek otu

Reklam
Güzel kokusu ve keskin baharat tadı ile yüzyıllardır Ortadoğu, Asya ve Afrika’da yaşamış toplumlar tarafından kullanılan şifalı çörekotu yağı artık Oneva sayesinde tüketicilere soğuk pres yöntemi ile sunuluyor.

Tarihte doğal bir ilaç olarak kullanılmış olan çörekotu yağı Ortadoğu’da “Kutsanmış Tohum”olarak da bilinir. Yapılan kazılarda Çörekotu yağı Tutankamon’un mezarında bulunduğu gibi şifalı özellikleri sebebiyle Kleopatra tarafından da kullanıldığı ileri sürülmektedir. İbn-i Sina da eserlerinde, çörekotunun metabolizmaya güç verdiğini ileri sürmüştür.

Çörekotu Eski Ahit’te de zikredilmekle birlikte Hz. Muhammed’in (s.a.v.) doğrudan çörekotu ile ilgili hadisi bulunmaktadır. Hz. Muhammed (s.a.v.) "Çörek otunda ölüm hariç her türlü hastalığın şifası vardır" demiştir.(Buhârî, "Tıp", 7; Müslim, "Selam", 88; İbn Mâce, "Tıp",6;Tirmizî,"Tıp",5).

Kanser tedavisinden cilt bakımına kadar her derde deva!

Bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri nedeniyle kanser başta olmak üzere sinir sistemi hastalıkları, şeker hastalığı, öksürük tedavisi, kalp hastalıkları ve kolesterolle mücadele, romatizma ve daha birçok rahatsızlığa olumlu etkileri çok sayıda araştırmaya konu olan çörekotu yağının, sabah akşam salatalarda ve zeytinyağlılarda bir çay kaşığı tüketilmesi öneriliyor. Ayrıca cilt temizliği sonrasında cilde ve saç diplerine masaj yaparak uygulandıgı takdirde cilde ve saçlara canlılık kazandırıyor.

Aspir tohumu yağı, ayçiçek yağı, badem yağı, ceviz yağı, çörekotu yağı, fındık yağı, Hindistan cevizi yağı, keten tohumu yağı, kayısı çekirdeği yağı, susam yağı, üzüm çekirdeği yağı, kabak çekirdeği yağı, nar çekirdeği yağı çeşitleri ile toplam 13 ayrı bitki yağı çeşidi olan “Oneva” soğuk pres yağlarının tarihçesi, kullanım alanları ve faydalarını (akademik makale ve çalışmalar eşliğinde) adresindeki sitemizde belirtilen satış noktalarından ulaşabilirsiniz.

*Tanıtım yapmanın en ucuz yöntemi için tıklayın!
loading...
Önizleme
Sosyal Sorumluluk

SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Sizlerden yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..