Page Nav

HIDE

Grid Style

GRID_STYLE

SON HABERLER:

latest

Tutkulu ve ateşli bir ilişki için öneriler

Hayatın rutinine takılıp gitmek, ilişkinizde bir şeyleri eksiltmeye başladıysa tehlike çanları çalıyor demektir. Öyleyse tutkunun fitilini a...

Reklam
Hayatın rutinine takılıp gitmek, ilişkinizde bir şeyleri eksiltmeye başladıysa tehlike çanları çalıyor demektir. Öyleyse tutkunun fitilini ateşleme zamanı...

Hemen hemen bütün çiftler, ilişkilerinde, tutkularının sonsuza dek süreceği beklentisi içinde olur. İlişkinin başlarında oldukça neşeli ve eğlencelidir hayat. Birbirini tanımak, birlikte dışarı çıkmak, küçük maceralara adım atmak, beraber sıra dışı bir şeyler yapmak çok heyecan vericidir. 

Zamanla çiftler yemek, temizlik yapmak, market alışverişine çıkmak, çocuk yetiştirmek gibi hayatın rutinleriyle meşgul olmaya başlarlar. Vakitlerini öncelikli olarak birbirlerine ayırdıkları günler yavaş yavaş geride kalır. Diğer uğraşlar ilişkinin yönetimini ele geçirir ve çiftler tutkuyu canlı tutacak şeyleri unuturlar.

Üçüncü çoğul şahısla anlatıyor olmamız bizim de bu hikayenin uzağında kaldığımız anlamına gelmez. Ne yazık ki hepimizin hayatının gerçeği, ilişkide gitgide tutkunun azalması. Oysa tutkuyu yaşatmak için çaba sarf etmek ve sihri hayatta tutmak gerekir. Çünkü kendiliğinden olmaz hiçbir şey. 

İşte size, tutkunun ateşini harlatmak için birkaç strateji... 

Birlikte geçmişi hatırlamak için zaman harcayın
İlişkinizin nasıl başladığını hatırlıyor musunuz? İlk öpüşmenizi, birlikte gittiğiniz yerleri, birlikte yaptığınız şeyleri? Eski fotoğrafları tavan arasından çıkarıp, karnınız ağrıyana kadar onlara bakıp bakıp gülmeye ne dersiniz? Anmak, yıllarla birlikte uçup giden tatlı hatıraların geri gelmesini sağlar. 

İletişim kurun
Sadece aynı odada olup da televizyon izleyerek, bilgisayarda oyun oynayarak ya da ütü yaparak iletişim kurmuş sayılmazsınız. Televizyonu, bilgisayarı ya da ütüyü kapatın ve birbirinizle konuşun. Bu, çok derin ve anlamlı bir diyalog olmak zorunda değil. Sadece geçirdiğiniz gün ya da hafta sonu planlarınız hakkında konuşabilirsiniz. Her gün birbirinizle konuşmaya zaman ayırın, yeter. 

Birlikte özel bir gün planlayın
Arkadaşlarınıza ya da ailenize çocukları teslim edin ya da çocukların okulda oldukları saatlerde yapabiliyorsanız izin alın. Birlikte yapmanın heyecan vereceği yeni bir şey bulun ve uygulamaya koyun. Yeni şeyleri keşfetmenin heyecanını birlikte yaşayın. Bu, birbirinize karşı heyecan duymanın da bir yoludur. Mesela buz dansına gidin birlikte... Ya da bir günlüğüne tekne kiralayın, spaya gidin, sahilde birlikte zaman geçirin. Hiç olmazsa turist misali dışarı çıkın ve çevreyi fotoğraflayın. 

Sevginizi daha fazla gösterin
Bunun için en mükemmel yol, hoş geldin ve güle güle öpücüğünü ihmal etmemektir. İşe gitmek üzere evden ayrılmadan önce sadece yanağına kondurduğunuz bir küçük öpücükle kendinizi çok daha sevgi dolu hissedebilir, sevginizi eşinize göstermiş olmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Ayrıca yatağa girip hemen arkanızı dönerek uykuya dalmaktansa sadece beş dakika birbirinize sarılıp zaman geçirmeye ne dersiniz? Elbette bu her şeyi değişitirecek bir davranış değil, ancak sevginizi birbirinize göstermek için küçük bir fırsat. 

Romantik bir akşam yemeği
Bir akşam yemeği için dışarı çıkın ya da bütçeniz el vermiyorsa evde romantik bir yemek organize edin. Fona bir müzik koyun, ışıkları kısın. Yemekten sonra erotik bir film izleyin birlikte. Gerisi size kalmış! Bunu en azından ayda bir kez yapın. 

Saygı gösterin
Bu çok önemli bir nokta. Ona katılmasanız da saygı göstermeyi deneyin. Onu hiçbir zaman küçümsemeyin. Özellikle de çocukların ya da diğer insanların yanında... 

Fiziksel teması artırın
Artık birbirinize dokunmamaya başlamanız, ilişkinizin bozulmaya başladığının bir göstergesidir. Kısır döngüden sakının ve rutini kırın; fiziksel ilişkinizi önceliğiniz haline getirin. Dışarıda dolaşırken el ele tutuşun, daha çok sarılın birbirinize, daha sık öpüşün. 

Minnettarlığınızı gösterin
Eşinizin sizin için yaptığı küçük şeylerde dahi ona minnettarlığınızı belli edin. Mesela köpeği gezdirme, yemek pişirme, çocukları yatırma, çamaşırları yıkama, kapı gıcırtısını tamir etme ya da sadece sizin için bir kahve ya da çay yapma için olabilir. Asla birbirinizi, birbirinize bahşedilmiş gibi düşünmeyin. 
Neden eşinizin hoşladığınız beş şeyini bir kenara not edip ondan da sizin için aynı şeyi yapmasını istemiyorsunuz? Sonra bu listeleri değiş tokuş edin. Bu, birbirinizin sevdiğiniz yönlerini ortaya koymak, biribirinize ne kadar minnettar olduğunuzu göstermek için iyi bir yol.

“Seni seviyorum” deyin
Bu çok basit ve çok fazla çaba gerektirmeyen bir şey. Ancak içinde bulunduğunuz modu anında değiştirmek için oldukça büyük bir güç aynı zamanda. “Seni seviyorum” deyin ve bunu sık sık yapın!

Bugün başlayın 
Eyleme geçmezseniz hiçbir şey değişmeyecek hayatınızda. Daha mutlu ve tutkulu bir ilişki kurmak için gerekli adımları ancak siz atabilirsiniz. Bir şeyler yapın ve bir şeyler değişsin! Öyleyse bugün başlayın. İlk adımınız ne olacak?

*Kafe Medya ile tanıtım için tıklayın!

Hiç yorum yok

Sizlerden yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..

Önizleme
Gündem | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji | Ekonomi | Dünya | Medya |
Önizleme