13 Kasım 2016 Pazar

Teog Sürecinde Yardımcı

TEOG, ilkokul öğrencilerinin eğitim ve öğretim hayatlarının geri kalanını istedikleri iyi bir okulda geçirmeleri için hazırlanmaları gereken sınavdır. Sınav birinci dönem altı, ikinci dönem 6 olmak üzere toplamda on iki sınav yapılarak uygulanıyor. Öğrencilerin okul hayatları boyunca gördükleri tüm dersleri kapsıyor. Bazı öğrenciler bu sınava birkaç sene öncesinden hazırlanmaya başlarken bazıları da girecekleri sene hazırlanarak büyük bir riske girerler.

Sınava hazırlanmak için kişiye bağlı olarak farklı yöntemler vardır. Kimi öğrenci seçimini dershaneden yana kullanarak hazırlanıyor, kimi öğrenci de günümüzde giderek artan dijital eğitim ve öğretim platformlarını tercih ediyor ya da kendisine güveniyorsa eğer kendi imanları ile desteksiz hazırlanıyor. Bu stresli hazırlanma sürecinde günümüzde giderek artan dijital eğitim ve öğretim platformlarının katkısı tartışmasız çok fazla. Normal bir dershanenin tüm imkânlarını ayağımıza kadar getiren bu platformlar için sadece internet bağlantımız olması yeterli oluyor. Okulistik.com da bu platformlardan biri olarak yerini alıyor. Bu platform sadece öğrencileri değil, velileri ve öğretmenleri de kapsıyor. TEOG sınavına hazırlanan öğrencilerin yaş gruplarını ve buna bağlı olarak ilgi alanları göz önüne alındığında oyunun onlar için ne kadar önemli olduğunu anlayabiliyoruz. Buradan bir çıkarım yapan okulistik.com, öğrenciler için hazırladığı tüm çalışmaları hikâyelere, oyunlara ya da filmlere dayandırıyor. Öğrenci anlamadığı konuyu hikâyeler ya da oyunlar eşliğinde tekrar edip, konu ile ilgili alıştırmaları akılda kalacak şekilde oyunlar ya da görüntüler ile çözüyor. Yardımcı elektronik kitaplar ile de destek veren sistem öğrencilerin bu kitaplardan istedikleri kadar faydalanabileceklerini savunuyor. İsterse Türkiye genelinde kendi seviyesinde öğrenciler arasında değerlendirilebileceği ölçme ve değerlendirme sınavlarına girerek durumunu daha net bir şekilde öğrenebiliyor.

Okulistik.com bünyesinde TEOG Puan Hesaplama Robotu da bulundurduğundan öğrenciler çözdükleri testlerin ve sınavların sonuçlarını bu robot ile kıyaslayıp kendilerini gerçek bir sınavdaymış gibi karşılaştırabiliyorlar.


Puan Hesaplama Robotu öğrencinin sınava gireceği tüm dersleri ve gerçek soru sayılarını gösteriyor. Doğru ve yanlış sayısını yazdıktan sonra net sayısını hesaplıyor ve sonrasında TEOGS puanınızı da görebiliyorsunuz.

loading...

SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Sizlerden yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..