29 Şubat 2016 Pazartesi

Savaş planıyla barışa ulaşılmazLondra’da gerçekleştirilen nükleer silahsızlanma yürüyüşüne binlerce kişi katıldı. Yürüyüşe katılan İngiltere anamuhalefet partisi lideri Corbyn, “Savaş için plan yaparak barışa ulaşamazsınız” dedi.

İNGİLİZ İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn sözlerine, “Biz birçok şeyin mümkün olduğu bir dünyada yaşıyoruz” diyerek başladı ve şöyle dedi: “Birçok yerde barışa ulaşmak mümkün. Bu amaca ulaşmanın yolu savaş için hazırlık yapmaktan, kaynakları çalmaktan, başkalarının insan haklarına saygı duymamaktan geçmiyor.

Bu gösteri ile birçok kişi görüşlerini ve fikirlerini beyan ediyor. Ben de buradayım çünkü nükleersiz bir Britanya’ya ve nükleersiz bir geleceğe inanıyorum.” Yürüyüşe Corbyn’in yanı sıra Birleşik Krallık’ın parçası olan İskoçya’nın başbakanı Nicola Sturgeon ve Galler’de faal Plaid Cymru Partisi lideri Leanne Wood da destek verdi.

Sturgeon yürüyüş sırasında yaptığı konuşmada, “Bugün dünyada esas prensip nükleer silaha sahip olmamak. Nükleer silah barındırmak bir istisna. Bunu unutmamalıyız. Nükleer silahların kullanımı insanlığa sadece yıkım getirebilir” dedi. İskoçya lideri ayrıca gelecek seçimlerde ülkenin nükleer silah programını önemli bir siyasi tartışma konusu haline getirmeye de kararlı olduklarını dile getirdi.

loading...

SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Haber ve yazılarımız hakkında yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..