29 Şubat 2016 Pazartesi

Erzurum’a güneş tarlasıERKAL Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney, 1 milyon Euro’luk yatırımla Erzurum'a güneş eneji santralı kurdu.

Dağ başına güneş enerjisinden elektrik elde etmek için 4 bin paneli yerleştiren ve elde ettiği enerjiyi TEDAŞ'a satmaya başlayan Zafer Ergüney, ilkbaharla birlikte 4 bin panellik ikinci üniteyi de kuracağını açıkladı.

Ergüney, "6-7 yıl içinde yatırımı amorti etmiş olacağız" dedi. Erzurum'un güneşli gün sayısının çok fazla olduğunu, kar yağışının da kış mevsiminde üretime katkı sağladığını anlatan Zafer Ergüney, panellerde üretilen elektriği yeraltı kabloları ile birkaç metre ötedeki elektrik direği ile ulusal sisteme sattıklarını bildirdi.

Özellikle Doğu Anadolu ve Erzurum'da tarım yapılmayan alanların fazla olduğunu hatırlatan Ergüney, şöyle devam etti: "Sektörün içinde olduğumuz için denemek istedik. Şimdi işadamlarına çıkıp rahatlıkla göğsümüz gere gere; biz başarılı olduk. Siz de yatırım yapın, demek istiyorum."

loading...

SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Haber ve yazılarımız hakkında yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..