21 Nisan 2015 Salı

Çanakkale Zaferi tanıtım filmi yayınlandı

Reklam

Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan filmde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seslendirdiği Arif Nihat Asya'nın "Dua" şiiri de yer aldı

Cumhurbaşkanlığı tarafından Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan tanıtım filminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın okuduğu Arif Nihat Asya'nın "Dua" şiiri de yer aldı.

CEPHEDEKİ ASKERLERİN TEKMİL SESLERİNE YER VERİLDİ

Cumhurbaşkanlığınca, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla tanıtım filmi hazırlandı.

Çanakkale Şehitler Anıtı'nın görüntüsü ve "Sen hiç şühedanın sesini duydun mu" sorusuyla başlayan görüntülerde, Çanakkale Savaşı'nı temsilen cephedeki askerlerin tekmil seslerine yer verildi.

Görüntülerde Kerkük'ten Çanakkale'ye, Manisa'dan Gaziantep'e kadar düşmanla savaşmak için cepheye gelen askerlerin tekmilleri yer aldı.

ERDOĞAN "DUA" ŞİİRİNİ SESLENDİRDİ

Tanıtım filminde, sabah saatlerinde bir asker tarafından okunan ezan ve Çanakkale Boğazı'nda savaş gemilerinin görüntülerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sesi duyuldu. Erdoğan tanıtım filmi için Arif Nihat Asya'nın "Dua" şiirini seslendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın okuduğu şiir cephe görüntüleri arasında sunuldu. Mehmetçiğin vatanı korumak için verdiği mücadelenin de sahnelendiği görüntülerde, askerlerin cephede birlikte kıldıkları namaz da bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seslendirdiği

"Biz, kısık sesleriz, minareleri
Sen, ezansız bırakma Allah'ım.
Ya çağır şurada bal yapanlarını,
ya kovansız bırakma Allah'ım.
Mahyasızdır minareler,
göğü de kehkeşansız bırakma Allah'ım.
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah'ım.
Bize güç ver, cihad meydanını,
pehlivansız bırakma Allah'ım.
Kahraman bekleyen yığınlarını,
kahramansız bırakma Allah'ım.
Bilelim hasma karşı koymasını,
bizi cansız bırakma Allah'ım.
Yarının yollarında yılları da
ramazansız bırakma Allah'ım.
Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü
ya çobansız bırakma Allah'ım.
Bizi sen sevgisiz, susuz, havasız
ve vatansız bırakma Allah'ım"

dizelerinin sonunda Çanakkale Şehitliği'nde dua eden vatandaşların görüntüleri yer aldı. Şiirin bitimiyle şehit mezarına çiçek bırakan ve dua eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüntüsü tanıtım filminde sunuldu.

YÜZYILLIK DESTAN ÇANAKKALE

Türk bayrağı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafının da gösterildiği tanıtım filmi, "Yüzyıllık destan. Çanakkale Zaferi'nin 100. yılında şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz" ifadeleri ve Cumhurbaşkanlığı Forsu'nun görüntüsüyle sona erdi.
SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Haber ve yazılarımız hakkında yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..