27 Şubat 2015 Cuma

'Türk tipi başkanlık sistemi' yanıtı

Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Valiler toplantısında konuşurken ''Türk tipi başkanlık sistemi olmaz diyorlar. Bal gibi olur. Neden olmazmış'' dedi. 

Geçtiğimiz günlerde 11'nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilerin Başkanlık sistemi ile ilgili sorularına ''Tiürk tipi başkanlık sistemi olmamalı'' yanıtını vermişti.

Erdoğan, başkanlık sistemi ile ilgili olarak şunları söyledi:

''Çok açık söylüyorum
Türk tipi başkanlık sistemi olmaz diyorlar
Bal gibi olur neden olmazmış
Küba, Rusya, Arjantin hepsinin farklı sistemleri var
Bir arı maharetiyle şöyle çiçeklerden nasibimizi alalım, kendi balımızı yapalım
İşte bizim başkanlık sistemimiz der geleceğe yürürüz''

GÜL NE DEMİŞTİ?
11'nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 20 Şubat'ta cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlarken başkanlık sistemi ile ilgili olarak şunları söylemişti:

''Bu konuların bilinerek tartışılması çok önemli. Nasıl bir başkanlık? Çok önemli. Türk tipi bir parlamenter sistem yaşadık ve bunun sıkıntılarını gördük. Türk tipi bir başkanlık sistemi olmaması gerekir. Bir başkanlık sistemi olacaksa ABD’de olduğu gibi gerçekten kuvvetler ayrılığının açık seçik sarih bir şekilde yazıldığı, her şeyin çok iyi tarif edildiği gelişmiş demokrasilerde hukukun üstünlüğüne dayalı şekilde olursa şüphesiz o da demokratik bir sistemdir''


SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Haber ve yazılarımız hakkında yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..