23 Ocak 2015 Cuma

Kraliçe dünyanın en yaşlı hükümdarı

Reklam

Birleşik Krallık Kraliçesi 2'nci Elizabeth, 90 yaşında vefat eden Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz'in vefatının ardından dünyanın en yaşlı hükümdarı unvanına sahip oldu.

88 yaşındaki 2'nci Elizabeth, babası Kral 6’ncı George’un ölümünün ardından 1952 yılından bu yana İngiltere kraliyet tahtında hükümdar olarak bulunuyor.


İngiltere kraliçesi, 87 yaşındaki Malezya Kralı Sultan Abdülhalim ve Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej’den birer yaş arayla dünyanın en yaşlı hükümdarı olarak kaydedildi.

Son yıllarda uzun süreli ziyaretleri önemli ölçüde azalmasına rağmen, Kraliçe 2. Elizabeth İngiltere Kraliyet Ailesi’ni resmi ve özel törenlerde halen temsil etmeye devam ediyor.


Elizabeth, İngiltere Kraliyet tarihinin son bin yıl içinde büyük-büyük anneannesi Kraliçe Victoria’dan sonra tahtta kalan en uzun ikinci kraliçe olarak biliniyor.

Eylül 2015 ayına kadar yaşadığı takdirde, İngiliz tarihinin tahtta kalan en uzun kraliçesi olarak tarihe geçecek.

SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Haber ve yazılarımız hakkında yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..