12 Aralık 2014 Cuma

Ukrayna’da umut verici gelişme

Reklam


Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, ülkenin doğusunda Donetsk ile Lugansk bölgelerinde yedi aydan buyana ilk defa son 24 saate ateş açılmadığını duyurdu. Poroşenko bu durumu “İlk defa gerçek ateşkes sağlandı” ifadesiyle tanımladı.

Avustralya’ya gerçekleştirdiği resmi ziyaret sırasında ülkesindeki durumla ilgili ümit verici bir açıklama yapan Poroşenko, “Savaşla geçen yedi ayda son 24 saatte gerçek ateşkes uygulandı. Perşembe günü ihtilaf bölgesinde ne yaralanan oldu ne de hayatını kaybeden. Son derece gevşek bir ateşkesten bahsettiğimi biliyorum. Ama silahların bir gün bile susmuş olması bizim için çok önemli” dedi.

Poroşenko önceki gün yine Rusya’ya seslenerek, “Lütfen ülkemden çıkın. Silah ve askerlerinizi geri çekin. Rusya-Ukrayna sınırını askeri unsurların geçişine kapatın” açıklaması yapmıştı.

Rusya ise Poroşenko’nun bu çağrısına Dışişleri Bakanlığı açıklamasıyla yanıt vererek, “Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko'nun çağrısı abes kaçıyor. Rusya, Ukrayna iç ihtilafında taraf ülke değildir. Bizim orada askerimiz olmadığı gibi aramızdaki sınırı kontrol altında tutamayan taraf da aslında Ukrayna” ifadesini kullanmıştı.


SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Haber ve yazılarımız hakkında yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..