1 Mart 2012 Perşembe

Eurovision’da tek Türkçe şarkı

Reklam

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak Eurovision şarkı yarışmasında Bulgaristan'ı temsil edecek şarkı ve şarkıcı belirlendi.

Roman kökenli şarkıcı Sofi Marinova'nın seslendirdiği "Love Unlimited"  (Sınırsız Aşk) adlı şarkı halkın gönderdiği GSM mesajları ile Bulgaristan  birinciliğini elde etti.

Şarkının nakarat bölümünde Türkçe sözler de geçiyor. Hızlı bir ritme  sahip şarkının nakaratı Türkçe olarak "Seviyorum seni" sözleri ile başlıyor. Eurovision'a katılacak şarkının belirlenmesi için Bulgaristan Ulusal  Televizyonu (BNT) "Bulgaristan Eurovision Akademisi" adı altında bir kurul  oluşturdu. Akademi üyelerinden oluşan jüri aday şarkı ve şarkıcılardan 12'sini  finale taşıdı. Eurovision'a gidecek şarkı da bu 12 aday eser arasından GSM mesajı  ile halk tarafından seçildi. Bulgaristan'ı temsil edecek olan ve ülkedeki hayranları tarafından "Roman İncisi" diye  adlandırılan Sofi Marinova, oryantal ve fantezi tarzında şarkıları ile tanınıyor.

SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Haber ve yazılarımız hakkında yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..