7 Aralık 2011 Çarşamba

Hamaney "savaşa hazır olun" dedi

Reklam

İngiliz basını, İran’ın, nükleer programını durdurmayı amaçlayan olası bir düşman saldırısına karşı savaş hazırlığı yaptığını öne sürdü

Batılı ülkelerin, İran yönetiminin tartışmalı nükleer programını durdurmak için askeri müdahale seçeneğini değerlendirmesi, İran ordusunu savaş hazırlıkları yapmaya yöneltti.

Telegraph Gazetesi’nin haberine göre Devrim Muhafızları komutanı General Muhammed Ali Caferi, olası saldırı ve gizli operasyonlara karşı askeri güçlere her an hazır olma emri verdi. Ülkenin dini lideri Ayetullah Ali Hamaney de, tüm askeri birimlere İran rejiminin korunması talimatını verdi.

Haberde, Devrim Muhafızlarının olası bir saldırıya karşı uzun menzilli füzeleri, ülkenin değişik yerlerindeki gizli tesislere konuşlandırdığı belirtildi. Amaç, olası bir İsrail ya da ABD saldırısında, füzelerin tahrip olmaması ve misillemelerde kullanılması. Hava Kuvvetleri’nin de olası hava saldırılarına karşı “ani müdahale birimleri” oluşturduğu kaydediliyor.

‘İRAN YOK OLUR’

Birleşik Arap Emirlikleri Başbakanı Şeyh Muhammed bin Raşid el Maktum, Batılı ülkelerin İran’ın nükleer programına ilişkin kaygılarının yersiz olduğunu savundu. El Maktum, “İran nükleer bir silahla ne yapabilir? İsrail’i vurduğunda kendi şehirleri güvende olur mu? Bir gün sonra yok olur” diye konuştu.

ABD’nin korkulu rüyası

ABD’li yetkililer, İran’da düşen Amerikan insansız hava aracı vasıtasıyla teknolojik sırlarının düşmanlarının eline geçmesinden endişe duyuyor. Los Angeles Times Gazetesi’ne konuşan ABD’li bir yetkili, hafta sonunda İran’da düşen RQ-170 Sentinel insansız casus uçağının bir CIA görevinde olduğunu açıkladı. Yetkili, bilinen en gelişmiş radara yakalanmama ve gözlem teknolojisine sahip olan uçağın, İran veya ABD’nin diğer düşmanları tarafından deşifre edilmesinden çekindiklerini ifade etti.

GAZETE HABERTÜRK


SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Haber ve yazılarımız hakkında yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..