8 Aralık 2011 Perşembe

Dünyada başka hiçbir yerde göremezsiniz!

Reklam

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AK Parti Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu'nda konuştu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, ''Hep milli iradeyi arkamıza aldık, Milli İrade'deki kadın sesini, kadının bakışını önemsedik'' dedi.

Şahin, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen ''Kadın milletvekilleri ve Genel Merkez Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri İstişare Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, geleceğin vizyonunu oluşturmak için geçmişi iyi anlamak gerektiğini ifade etti.

AK Parti'nin toplumun bütün kesimlerini kuşatmanın bilinciyle hareket ettiğine işaret eden Şahin, AK Parti ile yeni bir dönemin başladığını söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, bu dönemde en büyük kazanımların kadın hakları konusunda olduğunu vurgulayarak, bu kazanımların arka planına bakıldığında en büyük gücün teşkilatlar olduğunu belirterek, şunlar kaydetti:

''Sayın Genel Başkanımız, başbakanımızın teşkilatların her kademesinden gelmiş olması, onun ufku ve vizyonu, bizim yolumuzu her zaman aydınlattı. Hep sıkıntıya girdimizde 'Ne olacak dediğimiz zaman?' Onun bize verdiği cesaretle çok daha çok daha hızlı ve radikal adımlar atmayı başardık. Teşkilatları bir siyaset okulu gibi çalıştırmayı ve kurumsallaşmayı çok önemsedik. Buradaki cesaret vizyon, kararlılık çok önemliydi. Özellikle teşkilat yapımıza baktığımız zaman iftiharla söylüyorum. Bugün 2 milyon üyesi olan bir teşkilata dışarıdan bakıldığında 'Büyük bir çeviri hatası var her halde' diyorlar. 2 milyon kadın üyesi olan bir örgütlenme hareketini dünyada başka hiç bir yede göremezsiniz. Bu bizim farkımız.

Geldiğimiz noktada, biz ileriye gitmek 2023 vizyonu çizmek için teşkilatlarımızın güçlü yapısını korumak durumundayız. Biz hiçbir zaman iktidar sarhoşu olmadan, yorulmadan, ayağımız yere basarak süreci devam etmeye çalıştık. Bundan sonra üzerimizdeki emanet ve sorumluluk çok daha yüksek. Bize duyulan bu güvenin hakkını vermek için işbirliği ve güç birliği yapmak durumundayız. Eğitimde, istihdamda, sağlıkta kadınların, Türk kadının, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bütün kadınların dünyaya örnek olmasını istiyoruz. Bunu başarabiliriz, bunu atalarımız yapmış, Kurtuluş Savaşı mücadelesinde, Çanakkale'de, yapmışlar biz de bunu yapabiliriz. Hep milli iradeyi arkamıza aldık, milli iradedeki kadın sesini kadının bakışını önemsedik, hamdolsun AK Parti'ye oy veren her iki kişiden yüzde 8 fazlası da kadınlardır. Bu, kadınlarımızın sayın Başbakana olan güvenini, kurumsallaşmamız ve teşkilatınızın gücünü göstermektedir.''

Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Akşit

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit de yaptığı konuşmada, Cumhuriyet tarihinde ilk kez bu kadar kadın milletvekilinin bulunduğu bir Parlamentoya sahip olmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, bu kadın milletvekillerinin 46'sının AK Parti üyesi olduğuna işaret etti.

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 77. yıl Dönümünü kutladıklarını anımsatan, Akşit bunun Türkiye için bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

Akşit, ''Hedefimiz, kadınlarımızın sosyal statülerini daha da yükseltmektir. Toplumsal statüleri yükseldiği zaman kadınlarımız daha da güçlenecektir'' dedi.

Toplantıya, eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş, bazı milletvekilleri ve Genel Merkez kadın kolları MYK üyeleri de katıldı.

AA


SOSYAL MEDYA

Yayıncı:

Medya alanında hep renkli, farklı ve uzmanlık gereken projelerde Veka Medya olarak yer alıyoruz. Yapılan projelerdeki Veka Medya imzası hep kaliteli ve hızlı çözümler ile farkımızı da ortaya koymaktadır.İletişim için:www.vekamedya.com

0 yorum:

Haber ve yazılarımız hakkında yorumlarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz..